کار سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

کار: سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی تغییرِ مراسم دعای کمیل در حج به درخواست عربستان

امسال سعودی‌ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را

تغییرِ مراسم دعای کمیل در حج به درخواست عربستان

تغییرِ مراسم دعای کمیل در حج به درخواست عربستان

عبارات مهم : اسلامی

امسال سعودی ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر در آستانه اغاز اعزام حجاج ایرانی به عربستان جهت مناسک حج راجع به انجام بعضی مراسم و شعائر شیعیان در موسم حج گفت: در مورد برگزاری مراسم پرفیض دعای کمیل ما سال های قبل نیز با مسئولین عالی رتبه و پلیس عربستان هماهنگ می کردیم و سعودی ها امنیت دعای کمیل را تامین می کردند، ولی امسال آنها اعلام کردند که پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند.

تغییرِ مراسم دعای کمیل در حج به درخواست عربستان

وی اظهار کرد: به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را در هتل ها برگزار کنیم و در مورد سال های بعد هم در موقع خودش مذاکره خواهیم کرد. بنابراین حکومت عربستان از ما توقع بیش از این نداشت و فقط در مورد دعای کمیل این بحث را داشتند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با حضور در برنامه “لقاء خاص” شبکه جهانی الکوثر همچنین با اشاره به کارها عملی سعودی ها جهت بهتر برگزار شدن حج امسال گفت: سعودی ها تمام مسیرهای عبور حجاج را در منا تعریض کرده اند و امکانات بسیار دیگری را جهت خدمات رسانی به حجاج فراهم کرده اند و قرار بر این شده است امسال با هماهنگی حج عربستان و بعثه مقام معظم رهبری، برنامه و مسیر و وقت حرکت حجاج ایرانی به کاروان ها داده شود.

امسال سعودی‌ها اعلام کردند پرسشها امنیتی دارند، به حدی که توان تامین امنیت محل برگزاری مراسم دعای کمیل را ندارند و به همین علت ما هم پذیرفتیم امسال دعای کمیل را

قاضی عسکر تصریح کرد: توصیه بسیار مهم این است که نگاه ما به فریضه حج به هیچ وجه نگاه فرقه ای نیست و اینکه عده ای با تبلیغات منفی علیه جمهوری اسلامی ایران، ما را متهم می کنند به اینکه ما در حج به دنبال ترویج مذهب هستیم، یک تفکر غلط و اتهام واهی به جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران است و نشانه از آن ایجاد اختلاف میان تفاوت متفاوت اسلامی و نهایتا ایجاد خدشه در اتحاد بین مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: مبنای ما این است که فریضه حج کانون وحدت اسلامی و اتحاد بین جمیع مسلمانان هست؛ بسیاری از علمای عالیقدر ما از جمله حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و بسیاری از آیات عظام فتاوای گوناگونی دارند مبنی بر اینکه حجاج ایرانی حتما در مساجد و اماکن مقدس اهل سنت و پشت سر ائمه جماعت اهل سنت نماز بخوانند و حتی شکل نماز را هم مانند آنها جایگزین آورند.

قاضی عسکر راجع به اینکه آیا برگزاری حج امسال مرتبط با بحث مصالح کلان کشور بود یا اینکه درخواست سعودی ها بوده و یا اینکه لزوم حضور حجاج ایرانی در این فریضه الهی مورد نظر بوده، خاطرنشان کرد: قبل از اینکه کسی تحلیل سیاسی در این زمینه داشته باشد، باید بگویم که ما فریضه حج را یک فریضه واجب می دانیم و هیچ دلیلی جهت ترک آن نداریم. حج برکات فراوانی جهت دنیا اسلام دارد، با توجه به اینکه در این دوران اتفاقاتی در حال رخ دادن است که صورت اسلام را خدشه دار کرده هست، فریضه مقدس حج یک امر وحدت آفرین و در واقع یکی از امور موثر در مقابله با این تهدیدات و خطرات به شمار می آید و در واقع مناسب ترین وقت جهت همفکری میان مسلمانان جهت حل پرسشها است.

تغییرِ مراسم دعای کمیل در حج به درخواست عربستان

وی در پاسخ به این که چه تضمینی وجود دارد این حوادث دیگر تکرار نشود و طرف سعودی چه اقداماتی جهت جبران اتفاقات گذشته انجام خواهد داد گفت: بنابر اذعان خود مقامات حج سعودی، حجاج ایرانی جزو منظم ترین و عالی ترین حجاج در بین تمام کشورها محسوب می شوند و ما در این زمینه با مقامات حج عربستان توافقنامه دو جانبه ای امضا کرده ایم و مقامات حج عربستان در این توافقنامه متعهد شده است اند تا تمام امکانات و تجهیزات رفاهی، خدماتی و لجستیکی را به عالی ترین شکل جهت خدمت رسانی به حجاج ایرانی بکار گیرند.

واژه های کلیدی: اسلامی | ایرانی | برگزاری | سعودی ها | عربستان | برگزاری مراسم | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs