کار سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

کار: سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی شایع‌ترین علت فوت جوانان ایرانی

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: از سال 90 تا 95 آمار ازدواج در کشور به میزان 25 درصد کم کردن یافته است.

شایع‌ترین علت فوت جوانان ایرانی

مرسوم ترین علت فوت جوانان ایرانی

عبارات مهم : جمعیت

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: از سال 90 تا 95 آمار ازدواج در کشور به میزان 25 درصد کم کردن یافته است.

ایسنا نوشت: سید حامد برکاتی در نشست خبری امروز وزارت بهداشت که به مناسبت روز جوان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه امروزه ارتباطات بسیار گسترده ای در حوزه ملی و بین المللی وجود دارد و اخبار درست و نادرستی دست به دست می شود و همچنین الگوسازی های مختلفی جهت جوانان وجود دارد و علاوه بر آن مواظبت در حوزه آسیب های اجتماعی، ایدز و … جهت جوانان مهم هست، برنامه های متعددی در این زمینه تدوین شده است هست. یکی از این برنامه ها در حوزه ازدواج سالم و با توجه به سیاست های جمعیتی مقام معظم رهبری هست. در این برنامه جهت جوانان دانشجو و خارج از دانشگاه کلاس های آموزشی با عنوان سلامت ازدواج و همسرگزینی اجرا می شود.

شایع ترین علت فوت جوانان در کشور

شایع‌ترین علت فوت جوانان ایرانی

وی ادامه داد: مرسوم ترین علت فوت جوانان مانند سایر گروه های سنی، سوانح و حوادث است که بخش زیاد آن مربوط به حوادث ترافیکی هست. در طرح تحول نظام سلامت ارائه خدمت به جوانان که زیاد در دانشگاه ها، سربازخانه ها و حوزه های علمیه بود در شبکه های بهداشت و درمان ادغام شد. به همین منظور از آذر سال 1393 بسته خدمت جوانان در شبکه بهداشت روستایی به صورت فعال و در شبکه بهداشت شهری به صورت غیرفعال اجرا می شود.

سند نظام سلامت جوانان تدوین شد

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: از سال 90 تا 95 آمار ازدواج در کشور به میزان 25 درصد کم کردن یافته است.

شناسایی 5 عامل مهم فوت جوانان

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به تدوین سند نظام سلامت جوانان اعلام کرد: این سند تا آخر سال اجرا شده است و برنامه های مشخصی جهت مدیریت رفتارهای مخاطره آمیز در نظر دارد. طبق بررسی که روی علت فوت جوانان انجام شده است پنج عامل مهم آن شناسایی شده است و در حال برنامه ریزی جهت کم کردن آن هستیم. بیماری های غیرواگیر، سوانح و حوادث، خودکشی و اعتیاد جزء این موارد هستند.

افزایش امید به زندگی، مشروط به پیشگیری از فوت جوانان

برکاتی در ادامه با تاکید بر اینکه پیشگیری از فوت جوانان یکی از تاثیرگذارترین عوامل در زمینه زیاد کردن امید به زندگی در کشور هست، تصریح کرد: در حال حاضر امید به زندگی در مردان 74 و زنان 76 سال هست. برنامه جامع نظام مواظبت فوت جوانان در مراحل نهایی است و امیدواریم به زودی در دانشگاه های علوم پزشکی و خارج از آن ارائه شود.

شایع‌ترین علت فوت جوانان ایرانی

بیش از نیمی از جوانان ایرانی، آقا هستند

وی ادامه داد: از بین 19 میلیون و 500 هزار جوان کشور، 50.5 درصد آنها مذکر هستند. 72 درصد جمعیت جوانان کشور ساکن شهرها و 28 درصد در روستاها زندگی می کنند. 29 درصد جوانان دچار اضافه وزن و چاقی و 13 درصد جمعیت کل این گروه چاق هستند. به همین منظور برنامه هایی جهت پیشگیری از چاقی از سنین نوجوانی برنامه ریزی شده است و پروژه پیشگیری از چاقی کودکان با کمک دفتر اصلاح تغذیه وزارت بهداشت به زودی کلید می خورد. علاوه بر این با همکاری وزارت ورزش تلاش می کنیم برنامه هایی جهت نهادینه شدن فعالیت فیزیکی اجرا کنیم. 48 درصد از جمعیت جوان مذکر و 50 درصد جمعیت زنان جوان کمتر از استاندارد مورد قبول فعالیت فیزیکی دارند.

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت اعلام کرد: از سال 90 تا 95 آمار ازدواج در کشور به میزان 25 درصد کم کردن یافته است.

برکاتی همچنین تصریح کرد: 27 درصد جوانان در خانواده خود سابقه چاقی دارند و در هشت درصد خانواده هایی که فرزند جوان دارند، سابقه سکته قلبی قبل از سن 55 سالگی دیده شده است است.

افزایش سن ازدواج در جوانان

شایع‌ترین علت فوت جوانان ایرانی

رئیس اداره سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به زیاد کردن سن ازدواج در جوانان بیان کرد: در حال حاضر فاصله بین ازدواج و نخستین فرزند در خانواده ها به سمت پنج سال سوق پیدا کرده هست. ما در حال حاضر 11 میلیون جوان ازدواج نکرده در کشور داریم. یعنی 30 درصد افراد 20 تا 35 ساله ازدواج نکرده اند. این گروه در کنار فراهم شدن مسکن و شغل، نیازمند آموزش هایی جهت یادگیری تاب آوری در برابر پرسشها اجتماعی هستند.

برکاتی در ادامه اعلام کرد: طبق بررسی هایی که تا کنون انجام شده است شاخص فرزندآوری در پنج سال قبل از سال 95، 2.1 بوده هست. این رقم سه سال قبل از سال 95، 2.8 و در سال 95 با احتمال اوج با بیش از 2.1 گزارش شده است هست. این ارقام نشان می دهند که در زمینه فرزندآوری به سطح جایگزینی رسیده ایم ولی خطر هنوز برطرف نشده است.

وی همچنین اضافه کرد: در سال 1389، 891 هزار ازدواج ثبت شد ولی از این سال تا کنون سالیانه 6.5 درصد از میزان ازدواج در کشور کاسته شده است هست. یعنی ما در سال 95 به 661 هزار ازدواج رسیدیم. این آمار نشان می دهند در یک بازه پنج ساله آمار ازدواج در کشور 25 درصد کم کردن داشته هست. علاوه بر آن شاهد زیاد کردن آمار طلاق در کشور هستیم. جهت مثال در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به ازای هر چهار ازدواج یک مورد طلاق و در مناطق شمالی آن به ازای هر دو ازدواج یک مورد طلاق ثبت شده است هست. اگر با همین برنامه های جاری پیش برویم حتما قیمت تولد فرزند در سال های آینده کم کردن پیدا می کند.

واژه های کلیدی: جمعیت | سلامت | ازدواج | برنامه | بهداشت | جوانان | پیشگیری | خانواده | برنامه ریزی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs