کار سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

کار: سینما بازیگر لس آنجلس اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اجتماعی شایعه است،‌کسی شکایت نکرده ، ماجرای شیرخشک‌های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین

وکیل یاسین رامین در پرونده شکایت از مطرح‌کنندگان عنوان شیرخشک فاسد می‌گوید: از افرادی که شایعه شیرخشک‌های فاسد را علیه خانواده رامین مطرح کرده‌اند، شکایت کرده‌ا

شایعه است،‌کسی شکایت نکرده ، ماجرای شیرخشک‌های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین

ماجرای شیرخشک های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین: شایعه هست، کسی شکایت نکرده

عبارات مهم : شایعات

وکیل یاسین رامین در پرونده شکایت از مطرح کنندگان عنوان شیرخشک فاسد می گوید: از افرادی که شایعه شیرخشک های فاسد را علیه خانواده رامین مطرح کرده اند، شکایت کرده ایم.

موضوع شیرخشك ها هنوز بر سر زبان هاست، شیرخشك هایی كه عده ای مي گويند فاسد بوده و نوزادانی را نابینا كرده یا به كام فوت كشانده. در پی پرونده چند سال گذشته شكایت هلال احمر از یاسین رامین، این عنوان حاشیه های زیادی پیدا كرد و گفته شد فرزند محمدعلی رامین، با استفاده از نفوذ پدرش در دولت احمدی نژاد توانسته محموله عظیمی از شیرخشك های فاسدشده را وارد و توزیع كند كه سود كلان جهت خودش داشته و ضررهای جبران ناپذیر جهت بعضی خانواده ها.

شایعه است،‌کسی شکایت نکرده ، ماجرای شیرخشک‌های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین

این عنوان هنوز هم مطرح می شود و تنورش داغ هست، مخصوصا هنگامی که مهناز افشار، همسر یاسین رامین، فعالیت جدیدی را شروع می كند یا در شبكه های اجتماعی، راجع به مباحث متفاوت واكنش نشان می دهد، هجمه زیادی علیه او راجع به فعالیت همسرش شدت می گیرد. این عنوان حتی به جایی رسید كه این بازیگر كه سخنگوی پویش «بدسرپرست تنهاتر است» هم است و جهت اصلاح اوضاع كودكان تلاش می كند، با گلایه از بعضی حرف ها، در یك نشست خبری، نسبت به این مباحث واكنش نشان داد و خواست كه تسویه حساب شخصی را از فعالیت اجتماعی او جدا كنند. او تاکید کرد که به اندازه منتقدان، پیگیر این عنوان است و اگر چنین اتفاقی افتاده باشد، آن را جنایتی غیرقابل بخشش می داند که مورد نیاز است به آن پیگیری شود.

اما عنوان به اینجا ختم نشد و در ادامه، باز هم افرادی همان اتهامات را به یاسین رامین و مهناز افشار نسبت دادند، تا این که خبر رسید صبر این خانواده تمام شده است و علیه مطرح كنندگان عنوان شیرخشك های فاسد، شكایتی تنظیم شده است هست. وحید مشگانی فراهانی، وكیل یاسین رامین در پرونده شكایت از مطرح كنندگان عنوان شیرخشك فاسد هست. او در گفت وگو با خبرآنلاین چنین چیزی را شایعه می داند: «این عنوان از اساس شایعه است بنابراین از افرادی كه شایعه شیرخشك های فاسد را علیه خانواده رامین مطرح كرده اند، شكایت كرده ایم و آن را پیگیری قضایی می كنیم.»

وکیل یاسین رامین در پرونده شکایت از مطرح‌کنندگان عنوان شیرخشک فاسد می‌گوید: از افرادی که شایعه شیرخشک‌های فاسد را علیه خانواده رامین مطرح کرده‌اند، شکایت کرده‌ا

گفت وگوی خبرآنلاین با وکیل یاسین رامین را در ادامه بخوانید:

آقای مشگانی، شما به عنوان وكیل آقای رامین ، چه پاسخی به عنوان شیرخشك های فاسد و صحت و سقم این عنوان دارید؟

این عنوان شایعه هست. هر لحظه شایعات اطراف این خانواده وجود داشته مخصوصا از زمانی كه یاسین رامین با مهناز افشار ازدواج كرد، این شایعات زیاد هم شد. از بحث مهریه میلیاردی گرفته تا خرید کلوب استقلال، كاسبی از تحریم و سایر موارد كه از جهت گیری های سیاسی نیز بی بهره نبوده هست. هیچگاه هیچ كدام از این شایعات رسما اثبات نشد و جالب اینجاست كه هیچ یك از منابعی كه می توانست آنها را تكذیب كند هم تكذیب نكرد. ولی اوج این شایعات از زمانی بود كه پرونده ای از سوی هلال احمر علیه یاسین رامین مطرح شد.

بعد از آن بود كه مباحثی مطرح شد راجع به این كه آقای رامین، شیرخشك های آلوده وارد كرده كه منجر به فوت یا نابینایی عده ای نوزاد شده است هست. این شایعه زیاد از یك سال است مطرح شده است و ما هر چه فراخوان داده ایم، تحقیق كرده ایم، بررسی و پیگیری كرده ایم، حتی یك پرونده ثبت شده است شكایت در این زمینه ندیده ایم. همینجا باز هم این فراخوان را اعلام و تقاضا می كنیم دولت، نهادهای مسئول یا شرکت های مردم نهاد، كارگروهی تشكیل دهند تا در این مورد تحقیق شود و حتی اگر یك مصداق پیدا كنند كه آقای رامین در این قضیه نقش داشته، او باید پاسخگو باشد. من به اندازه توانایی خودم تحقیق كردم و فرد متضرری بابت این عنوان پیدا نكردم. البته این سهم را به عنوان یك كنشگر اجتماعی در قالب یك وظیفه مدنی به عهده گرفتم و بعد از این كه به نتیجه نرسیدم، تصمیم گرفته شد با شایعه سازان مقابله كنیم.

شایعه است،‌کسی شکایت نکرده ، ماجرای شیرخشک‌های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین

اما این عنوان كه شما می گویید شایعه هست، در جامعه گستردگی زیادی پیدا كرده.

بله به محض این كه یك خروجی رفتاری از سوی آقای رامین یا همسرش زن افشار در جامعه بروز پیدا می كند، خبرگزاری ها یا افراد عادی با جهت گیری های متفاوت این شایعه را دوباره مطرح می كنند، مدتی این عنوان دست به دست می چرخد و فروكش می كند تا وقت بعدی. این ماجرا در طول این مدت به صورت تسلسل وار ادامه پیدا كرده تا این كه مجبور شدیم فراخوانی بدهیم به نهادهای دولتی، شرکت دادگستری و قوه قضاییه، وزارت بهداشت، شرکت های مردم نهاد و هر شخص حقیقی. این فراخوان مبنی بر این است كه هركسی حتی یك مورد اعلام كند كه فردی به واسطه چنین امری یعنی مصرف شیرخشك آلوده دچار مشكل شده، ما به آن پیگیری می كنیم، ولی مساله اینجاست كه اصلا چنین چیزی وجود ندارد و گستردگی این شایعه ما را ناچار كرد از این افراد شكایت كنیم.

وکیل یاسین رامین در پرونده شکایت از مطرح‌کنندگان عنوان شیرخشک فاسد می‌گوید: از افرادی که شایعه شیرخشک‌های فاسد را علیه خانواده رامین مطرح کرده‌اند، شکایت کرده‌ا

یعنی از افرادی كه راجع به شیرخشك های فاسد حرفی بزنند، شكایت می كنید؟

ببینید به هر حال حیثیت این خانواده بنا به این بازی تحت الشعاع قرار گرفته، بنابراین طبیعی است تا زمانی كه این عنوان به صورت رسمی اثبات نشود، هر كس به این شایعات دامن بزند و با حیثیت این خانواده بازی كند، چه در اینترنت و چه در فضای حقیقی، چه اصولگرا و چه اصلاح طلب، چه شخص حقیقی و چه حقوقی، او را مورد پیگرد قرار دهیم.

تاكنون شكایتی هم كرده اید؟

شایعه است،‌کسی شکایت نکرده ، ماجرای شیرخشک‌های فاسد وارداتی به وسیله یاسین رامین چه بود؟/ وکیل رامین

بله. در حال حاضر نزدیك به 40 نفر از اشخاص حقیقی به اتهام نشر اكاذیب و افترا در دادسرای جرایم رایانه ای تحت تعقیب قرار گرفته اند و علیه سه خبرگزاری و روزنامه هم در داسرای جرایم فرهنگ و رسانه پرونده تشكیل شده. این افراد، كسانی هستند كه به شوخی یا جدی این عنوان را مطرح می كنند، كسانی كه می خواهند از این فضای مه آلود استفاده كنند و در شش ماه گذشته به این اتهامات واهی دامن زده اند. تا زمانی هم كه كسی نتواند این اتهامات بی پایه و اساس را اثبات كند، این رویه را ادامه خواهیم داد. این عنوان مشمول بر كامنت و توییت هم می شود و اشخاصی كه این عنوان را بدون علت و مدرك در اینترنت از توییتر، فیس بوك، اینستاگرام، خبر رسان تلگرام و … گرفته تا فضای واقعی مطرح كنند، از ناحیه مراجع قضایی مورد تعقیب قرار می دهیم.

اولین شخصی كه چنین موضوعی را مطرح كرده چطور؟

با توجه به این كه این عنوان به خیلی قبل برمی گردد، سخت است نخستین مطرح كننده این شایعه را پیدا كنیم. من خودم حدسیاتی دارم و فرد و خبرگزاری خاصی را حدس می زنم ولی چون اطمینانی نسبت به این عنوان ندارم، نمی خواهم اظهارنظر قطعی در این زمینه داشته باشم.

سوالی كه پیش می آید این است كه اگر آقای رامین مقصر نبوده ، اصلا آیا علیه او طرح دعوا شده؟

در پرونده ای كه شرکت هلال احمر علیه آقای رامین اقامه دعوا كرده، من مستقیما وارد نشدم ولی از آنجا كه در جریان این عنوان قرار دارم، باید بگویم این طرح دعوا هنوز منجر به صدور هیچ حكمی نشده. این صرفا یك طرح دعوا بوده و روند خودش را طی خواهد كرد. عنوان نزاع یاسین رامین با هلال احمر هم شیرخشك آلوده نبوده، این بوده كه هلال احمر می گوید من امانتی به شما سپردم كه آن را به امری بگمارید و به زعم من نگماشته اید كه این عنوان هم شدیدا مورد انكار موكل من بوده، اساسا این عنوان با شایعه شیرخشك های آلوده تفاوت دارد. این نكته مورد نیاز به توضیح است در تمام شكایاتی كه نسبت به افراد منتشركننده اكاذیب و شایعات كه در مراجع دادگستری صورت گرفته، به مندرجات پرونده اخیر اشاره شده است تا مراجع پیگیری كننده با علم به عدم ارتباط عنوان مورد پیگیری و شایعات منتشر شده، اقدام به تحقیق و تعقیب كند.

ولی آقای رامین چند ماه را هم در زندان سپری كرده.

درباره این كه آیا آقای رامین در زندان بوده باید بگویم این عنوان نشان دهنده مجرم بودن نیست. در یك فرایند پیگیری كیفری، بعد از تفهیم اتهام، قرار كیفری صادر می شود كه آن فرد متهم یا نمی تواند یا نمی خواهد از عهده قرار كیفری برآید. ایشان هم یا نتوانسته یا نخواسته كه این قرار را تامین كند. بازداشت ایشان دلیلی بر محكوم و مجرم بودن نیست، این عنوان هم مشمول بر همه در یك فرایند كیفری می شود. بعد از این كه مبلغ این قرار، كمتر شد، موكل من تصمیم به تودیع چنین تامینی گرفت.

با همه این اوصاف، اگر ثابت شود كه عنوان شیرخشك های فاسد شایعه نبوده و موكل شما در این مورد مقصر بوده چطور؟

اگر موكل من خطایی كرده باشد و اثبات شود، باید جوابگوی این اشتباه باشد. زن افشار به عنوان همسر موكلم هم بر این عنوان تاكید كرده و من هم تاكید می كنم كه به عنوان وكیل، دفاعی از این عنوان نخواهم داشت و او باید پاسخگو باشد ولی تا زمانی كه واکنش‌ها خلاف قانونی را مرتكب نشده، مورد نیاز است حیثیت او حفظ شود.

اخبار اجتماعی –

واژه های کلیدی: شایعات | پرونده | خانواده | یاسین رامین | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs